Miért probléma a foghiány?

Implantológia Miért probléma a foghiány?

Miért probléma a foghiány?

A fogszuvasodás rendkívül gyakori és megfelelő kezelés hiányában sajnos az érintett fog elvesztéséhez is vezethet hosszú távon.

Sokan úgy vélik, hogy nem kell pótolniuk hiányzó fogaikat, különösen akkor nem, ha azok a szájüreg hátsó részében találhatóak és így mások számára nem látható a tátongó foghiány. A rágás, táplálkozás és így az általános egészségügyi állapot megőrzésének érdekében azonban kulcsfontosságú az összes hiányzó fog pótlása. Ez alól csupán a bölcsességfogak kivételek.

Szerencsére ma már sok lehetőség van a hiányzó fogak pótlására, a fogászati ​​implantátumokkal az élen, hiszen ezek a legfunkcionálisabbak és legtartósabbak mind közül.

Mi fog történni, ha nem pótoltatom a hiányzó fogaimat?

1. Csontvesztés

A hiányzó fogak csontvesztéshez vezethetnek, ami pedig a többi fog károsodását is eredményezheti. Amennyiben túl sokáig vár a hiányzó fogak pótlásával, akár annyi csontot is veszíthet, hogy a többi fog is elmozdulhat eredeti helyzetéből és akár elkezdhetnek veszíteni stabilitásukból. Továbbá a súlyos csontvesztést elszenvedő páciensek nem, vagy csak további kezelések (csontpótlás) után lesznek alkalmasak implantátum beültetésre. Fontos, hogy a hiányzó fogakat a lehető leghamarabb pótoljuk, hogy megelőzzük a csontvesztést!

2. A rágás nehézzé válik

A legtöbb embernél a rágás nagy része a hátsó fogakkal történik. Ha a foghiány a száj hátsó részében van jelen, étkezési nehézségek léphetnek fel, mely elégtelen emésztéshez vezethet. Ezen túlmenően a rágási terhelés fokozottabban veszi igénybe a többi fogat, azok kopását is előidézve , illetve idővel súlyos állkapocsizületi károsodásokat okozva. A táplálkozás ekkor már fájdalommal is járhat, illetve az étel megakadhat az elmozdult fogak közötti résekben. Ez súlyos kényelmetlenséget, újabb fogszuvasodást és rossz leheletet is okozhat.

3. Fertőzés és tolódás

Mivel a száj hátsó részén lévő foghiányok nagy eséllyel okozzák az étel egy helyen való megakadását, így a hiányzó fogak pótlásának elmulasztása nagyobb kockázatot jelenthet az ún. parodontális fertőzések és az ínybetegségek kialakulására. Ezenkívül a foghiány okozta rések miatt a többi fog is elmozdulhat a fogívben, ezzel következményes esztétikai és funkcionális problémákat okozva nem csak a hiány területén.

Milyen fogpótlási lehetőségeim vannak?

Abban az esetben, ha bármilyen okból kialakul a foghiány, különféle pótlási lehetőségek közül választhat. Alapvetően a kivehető és a rögzített fogpótlás módszerei állnak rendelkezésre. A kivehető pótlások általánosságban sem nem elég esztétikusak, sem nem elég stabilak, ezért ma inkább a rögzített pótlások iránt mutatkozik a legnagyobb igény. Fix hiánypótlás történhet a szomszédos fogak lecsiszolását követően híd alkalmazásával, azonban az összes megoldás közül a fogászati ​​implantátumok a legfejlettebbek mind funkcionálisan mind tartósság szempontjából. Ebben az esetben nem szükséges a szomszédos fogakat bevonni a hiányzó fog(ak) pótlásába, a korona, illetve a híd titán implantátumokon rögzül.

Fogimplantátumokkal nincsen táplálkozási korlátozás, bármilyen kedvére való étel kényelmesen és biztonságosan fogyasztható. A kivehető műfogsorokkal ellentétben az ​​implantátumok és az azokon rögzülő pótlások nem eltávolíthatóak, így alváshoz sem kell kivenni őket.

Kérjen időpontot állapotfelmérésre vagy keressen minket bármilyen felmerülő kérdésével!

1055 Budapest,
Kossuth L. tér 13-15. IV/6.

 

+36 1 312 3727

 

office@smilecenter.hu

Időpontot foglalok